Prelekcja - cyberzagrożenia

W dniu 7 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Krośniewicach odbyła się prelekcja, którą prowadzili wspólnie: st.asp. Edyta Machnik (oficer prasowy) z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie wraz z asp.szt. Waldemarem Szadkowskim – dzielnicowym z Komisariatu Policji w Krośniewicach. Tematem spotkania były Cyberzagrożenia.

Uczestnikami prelekcji byli uczniowie klas Va, Vb, VIb wraz z wychowawcami. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest cyberprzemoc, jakie są jej przejawy, jakie zachowania w cyberprzestrzeni są karane, jak się przed nimi chronić, a także jak tragiczne mogą być skutki stosowania przemocy psychicznej w sieci. Uczniowie oprócz tego, że dowiedzieli się jakie są zagrożenia w sieci, to otrzymali również kilka cennych rad i wskazówek od funkcjonariuszy policji na temat tego, co należy robić, aby być bezpiecznym w Internecie.

Rozwaga i rozsądek, a z drugiej strony zasada ograniczonego zaufania do internetowych znajomości – o to właśnie apelowali do uczniów naszej szkoły zaproszeni goście.

Spotkanie zorganizowała Pani Aleksandra Marciniak, pedagog szkolny.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Edycie Machnik i Panu Waldemarowi Szadkowskiemu za przygotowanie bardzo pouczającej prelekcji.