Powiatowe eliminacje Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa 2022

25 października 2022 r. w SP nr 9 w Kutnie odbyły się powiatowe eliminacje do wojewódzkiego konkursu sprawności fizycznej i wiedzy o bezpieczeństwie XV.

Edycji „Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa", w której, tradycyjnie już, reprezentanci z naszej szkoły wzięli udział. W drodze szkolnych eliminacji wyłoniono dwójkę uczniów Hannę Pietrzak i Fabiana Szymczaka z klasy IIc, którzy na torze sprawnościowym osiągnęli najlepsze czasy. Oprócz sprawności fizycznej dzieci wykazały się również szeroką wiedzą na temat bezpieczeństwa własnego i w ruchu drogowym, bowiem I etapem konkursu był test dotyczący właśnie tego obszaru. Przygotowaniem naszej drużyny zajęła się pani Małgorzata Wiśniewska. Rywalizacja była bardzo zacięta, gdyż dzieci biorące udział w tym przedsięwzięciu są zawsze wspaniale przygotowane. Spośród 13 startujących drużyn szkół powiatu kutnowskiego, tylko jedna miała szansę dostać się do finału wojewódzkiego. Każda drużyna składająca się z chłopca i dziewczynki musiała wspólnie rozwiązać test wiedzy o bezpieczeństwie, następnie już indywidualnie każdy zawodnik pokonywał tor sprawności fizycznej. O zwycięstwie decydował wzorowo wykonany test i oczywiście najlepszy czas na torze. Hania i Fabian byli doskonale przygotowani przez Panią, ale nie udało się stanąć naszym zawodnikom na podium.

Wydarzeniu temu towarzyszą zawsze wielkie emocje, najważniejszym jednak jest popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania bezpieczeństwa w ruchu drogowym, aktywność fizyczna, a także postawa fair play podczas rywalizacji sportowej. To pierwsze dla naszych zawodników takie spotkanie na szczeblu powiatowym, dlatego też gratulujemy im udziału w zawodach i czekamy na kolejne sukcesy.

Akademia Bezpieczeństwa Artykuł