POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA

30 października 2018 roku uczniowie klasy IIA Maja Szynkiewicz i Oliwier Bloch reprezentowali naszą szkołę w XIII edycji ,,Konkursu wiedzy i sprawności’’ organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Kutnie.

Celem konkursu było m.in.:

Popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania prawa.

Utrwalenie zdobytej wiedzy z zakresu ogólnego bezpieczeństwa oraz w ruchu drogowym.

Propagowanie zasady fair-play podczas rywalizacji sportowej.

Powiatowe eliminacje odbywały się w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie i brało w nich udział 12 szkół z powiatu kutnowskiego.

Zadaniem zawodników było pokonanie sprawnościowego toru przeszkód oraz rozwiązanie testu wiedzy o bezpieczeństwie. Drużyna z naszej szkoły znalazła się wśród czterech drużyn, które rozwiązywały rozstrzygający o zwycięstwie, dodatkowy test wiedzy o bezpieczeństwie (tzw. dogrywkę),która miała miejsce po raz pierwszy w 13 letniej historii konkursu. Do podium zabrakło naprawdę niewiele. Gratulujemy Mai i Oliwierowi udziału w powiatowych eliminacjach konkursu. Zawodnicy walczyli bardzo dzielnie o jak najlepsze miejsce. Dziękuję Rodzicom za zorganizowanie dojazdu uczniom na zawody.

Uczniów do konkursu przygotowała Maria Lewandowska