Pierwszoklasiści pasowani na czytelników!!!!

W dniu dzisiejszym 16 maja 2018 r. odbyło się uroczyste Pasowanie Uczniów Klas I na Czytelników Biblioteki Publicznej w Krośniewicach.

Dzieci zaprezentowały krótką część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem wychowawców. Następnie Pani Burmistrz Julianna Barbara Herman wraz z kierownikiem biblioteki Panią Małgorzatą Smolczewską – Gałka pasowały uczniów na czytelników, a każdy pierwszak otrzymał pamiątkową książeczkę.

Po części oficjalnej uczniowie zwiedzili bibliotekę oraz brali udział w grach i zabawach zorganizowanych przez gospodarzy.

Głównym celem dzisiejszej uroczystości było zachęcanie dzieci do wypożyczania książek i rozwijania umiejętności czytania oraz oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników.