Pielgrzymka do „Miasteczka Krwi Chrystusa”

Maj to miesiąc Pierwszych Komunii Świętych i Pielgrzymek dzieci pierwszokomunijnych. Również nasi uczniowie z klas III wzięli udział wraz z rodzinami, ks. Arturem i panią Olą w Pielgrzymce do „Miasteczka Krwi Chrystusa” w Rawie Mazowieckiej. Jest to Rodzinny Ośrodek prowadzony przez Siostry Misjonarki Krwi Chrystusa w którym siostry prowadzą terapię rodzinną, pomagają dzieciom i rodzinom potrzebującym wsparcia. W tej chwili mieszka w Ośrodku 50 osób – 16 dzieci do lat 18 oraz osoby dorosłe i siostry zakonne.

Nasze spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą dziękczynną odprawioną przez ks. Artura. Uczestniczyły w niej dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny. Następnie siostra Marietta opowiedział nam o Ośrodku i życiu w nim. Potem odbyło się wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz „pysznych pianek”, była możliwość zabawy i odpoczynku. Rozegrano również mecze w piłkę nożną: dziewczyny kontra chłopaki oraz dzieci kontra dorośli. Wszyscy bawili się wspaniale. Po południu przeszliśmy wspólnie „Drogę Krwi Chrystusa” z siedmioma pięknymi kaplicami i odmówiliśmy „Różaniec Krwi Chrystusa”. Na końcu zwiedziliśmy Pustelnię Światła. Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do domów ale postanowiliśmy wrócić tu za rok.

Artykuł