Pięknie być człowiekiem

Środa 24 kwietnia 2019r. okazała się szczęśliwym dniem dla Adriana Dopieralskiego ucznia klasy IIB naszej szkoły.

W tym dniu, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Kutnie odbyły się Rejonowe Eliminacje XLI Konkursu Recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem”.

Tegoroczny konkurs poświęcony jest literaturze prezentującej piękno świata i dumę z bycia człowiekiem. Głównym celem konkursu jest kształtowanie mądrego, wrażliwego człowieka, uczenie poprzez literaturę tego, co najważniejsze w życiu, odczuwania radości z piękna i dobra wokół nas.

Adrian zaprezentował wiersze: „Listy” Danuty Wawiłow i „Spacerek” Doroty Gellner . Zajął drugie miejsce, a tym samym będzie uczestniczył w finale konkursu, który odbędzie się 25 maja w Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego.

Gratulujemy Adrianowi i mocno trzymamy kciuki! Życzymy pięknych przeżyć w obcowaniu z literaturą!