Pasowanie na ucznia, to jeden z najważniejszych dni przeżytych w szkole.

27 września 2019 r. w naszej placówce uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej.

Uroczystość ślubowania uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: ks. Proboszcz Tomasz Jackowski, przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Główczyńska, pan Stanisław Łopatowski prezes Banku Spółdzielczego w Krośniewicach oraz pani Wiesława Gajewska przedstawiciel banku, pani Joanna Dąbrowicz przedstawiciel Urzędu Gminy Krośniewice, a także wszyscy dyrektorzy szkoły.

W kolorowo oświetlonej sali gimnastycznej pierwszoklasiści odśpiewali hymn, złożyli ślubowanie, zostali pasowani na ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach i zaprezentowali radosny program artystyczny. Występem tym udowodnili, że są już gotowi do sumiennej nauki i pracy w szkole. Na zakończenie zaproszeni goście wygłosili piękne przemówienia i obdarowali pierwszaków wspaniałymi prezentami. Radości nie było końca.

Taki niezwykły dzień na długo zostanie w pamięci naszych nowych uczniów.