Pasowanie na ucznia

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości naszej szkoły.

14 października 2020 r., przy zachowaniu reżimu sanitarnego, uczniowie klasy Ia i Ib złożyli Ślubowanie i oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej.

Uroczystość miała podniosły charakter. W hali sportowej, odświętnie ubrani pierwszoklasiści odśpiewali Hymn Polski. Następnie Dyrektor szkoły Pani Anna Banasiak powitała przewodniczącą Rady Rodziców szkoły, Panią Agnieszkę Główczyńską, zebranych Rodziców, uczniów i nauczycieli oraz przekazała życzenia dla Pierwszaków od Burmistrz Krośniewic Katarzyny Erdman, Prezesa BS w Krośniewicach Radosława Kuleczki, Księdza proboszcza Tomasza Jackowskiego.

Ślubowania nadszedł czas. Przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, uczniami i kolegami, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie zostali pasowani na Ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach. Aktu pasowania dokonała Dyrektor szkoły Pani Katarzyna Miziołek. Po pasowaniu uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny przygotowany przez Panie Marię Lewandowska i Agnieszkę Tylak – wychowawczynie klas I.

Najmilszą chwilą dla dzieci było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków ufundowanych przez lokalne instytucje: Urząd Miasta i Gminy Krośniewice, Bank Spółdzielczy w Krośniewicach, Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach.

Bardzo dziękujemy za życzenia i prezenty.

To był wyjątkowy dzień, z pewnością na długo zostanie w pamięci naszych wychowanków.