Pasowania nadszedł czas

W sobotę - 29 września 2018r, w Szkole Podstawowej nr 1 w Krośniewicach, dla wszystkich pierwszoklasistów nadszedł wreszcie długo oczekiwany czas pasowania na uczniów klasy pierwszej. Na przystrojonej z tej okazji sali gimnastycznej honorowe miejsce zajęli mali bohaterowie tej ważnej uroczystości w strojach galowych, ich niemniej przejęci rodzice oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością w tym dniu zaszczycili nas: w imieniu Burmistrz Miasta Julianny Barbary Herman - p. Sławomir Kępisty – przewodniczący Rady Miasta, p. kierownik Banku Spółdzielczego w Krośniewicach Barbara Gajewska, p. dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach Anna Banasiak oraz p. dyrektor Katarzyna Miziołek.

Niezwykle podniośle w ustach „pierwszaków” zabrzmiały, pięknie i samodzielnie odśpiewane, przy wtórze pozostałych zebranych, dwie zwrotki hymnu narodowego.

Po powitaniu przez Dyrektor szkoły p. Annę Banasiak wszystkich zgromadzonych, nastąpił kolejny wzruszający moment.

„Poloneza czas zacząć”- wydała komendę p. dyrektor i wtedy uczniowie klas pierwszych, dostojnym krokiem, ruszyły do naszego narodowego tańca, pragnąc w ten oto sposób uczcić, podczas swojego szkolnego święta, święto narodowe – setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Przygotowania do opanowania podstawowych kroków i figur tańca trwały długo, dlatego efekt przekroczył wszelkie oczekiwania. Dzieci, w swoich galowych strojach i granatowych biretach z biało – czerwonymi pędzelkami, zaprezentowały się naprawdę pięknie i dostojnie. Taniec wywołał ogromne wrażenie i nadał uroczystości niezapomniany klimat.

Gdy dźwięki poloneza wybrzmiały, p. dyrektor Katarzyna Miziołek, ogromnym, kolorowym ołówkiem niczym szablą, mianowała uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach, wszystkie niecierpliwie oczekujące na ten akt dzieci.

Już pełnoprawni uczniowie zaprezentowali swój program artystyczny składający się z krótkich, tematycznych wierszyków i piosenki.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem, lekko już zmęczonym „pierwszakom”, prezentów w postaci książeczek oszczędnościowych oraz drobnych akcesoriów szkolnych ufundowanych przez Bank Spółdzielczy w Krośniewicach.

W ten spektakularny sposób społeczność naszej szkoły powiększyła się o 54 pełnoprawnych, małych uczniów.

Uroczystość przygotowali wychowawcy klas pierwszych p. Hanna Nowak, p. Katarzyna Pietrzak, p. Jarosław Morawski oraz p. Justyna Tokarska.

Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknieGALERIA ZDJĘĆ