Pamięć o zmarłych to nasz obowiązek

Święto Zmarłych to dzień wyjątkowy i jedyny w całym roku, w którym to odwiedzamy swoich bliskich, którzy już od nas odeszli.

My, jako szkolna społeczność, pamiętamy również o mogiłach tych zapomnianych, grobach bezimiennych żołnierzy, takich nagrobkach, do których nikt już nie przyjdzie. Mglisty poranek nie przeszkodził nam również i w tym roku dopełnić naszego obowiązku. W Dzień Zaduszny uczniowie z klasy II b i II c pod opieką swoich wychowawców, pań Katarzyny Pietrzak i Małgorzaty Wiśniewskiej, zapalili przyniesione przez dzieci znicze, dokładnie odliczając miejsca, w których powinny się znaleźć. Spacer stał się doskonałą okazją, do zgłębienia historii każdego odwiedzanego miejsca, poznania ważnych dla naszej lokalnej społeczności postaci. Był również doskonałą lekcją o przeszłości naszej Ojczyzny i narodowych bohaterach.

Wyjścia w miejsca pamięci są bardzo ważną lekcją wychowania patriotycznego. Uczymy w ten sposób dzieci, iż pamięć o zmarłych jest naszym obowiązkiem. Przy tej okazji utrwalały tradycje i zwyczaje związane z tym ,niewątpliwie ważnym, świętem oraz nawyk właściwego zachowania, takiego, które nie zakłóca spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

Święto Zmarłych Artykuł