„Oto ja ratownik”.

Każdy z nas powinien znać zasady ratowania poszkodowanych w sytuacjach zagrożenia życia.

Taki też był cel spotkania z nauczycielem Edukacji dla bezpieczeństwa p. Tomaszem Sobczakiem z uczniami klasy IIa.

Wiedza ta jest dla nas wszystkich szczególnie cenna dlatego już od najmłodszych lat oswajamy dzieci iż mogą się w takich trudnych i nieoczekiwanych sytuacjach znaleźć. Drugoklasiści zadziwiali swoją wiedzą. Potrafili prawidłowo wezwać pomoc, znali numery ratunkowe wszystkich służb oraz numer telefonii komórkowej Centrum Powiadamiania Ratunkowego – 112, łączący nas ze wszystkimi służbami jednocześnie. Dzieci bardzo realistycznie odgrywały scenki wzywania pomocy, swoją wiedzę sprawdzali ćwicząc na fantomie wykonywanie RKO czyli resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Uczniowie poznali zasady sprawdzania oddechu poszkodowanego. Wszyscy pamiętali, że po 2 wdechach należy wykonać 30 uciśnięciach i każde z nich dzielnie je odliczało. Poznanie przez uczniów, już od najmłodszych lat tak niezbędnej wiedzy gwarantuje, że w przyszłości będą umieli wykazać się właściwa postawą i pomóc osobie, której zdrowie i życie będzie zagrożone.

bty