Olimpiada Wiedzy Religijnej

Za nami kolejny już diecezjalny etap XXIX Olimpiady Wiedzy Religijnej pod hasłem „Światło Wiary”. Celem olimpiady było zainteresowanie uczniów wiedzą religijną oraz kształtowanie umiejętności samodzielnego jej zdobywania i rozszerzania. W olimpiadzie na etapie szkolnym wzięło udział 385 uczniów z 48 szkół, a na etapie diecezjalnym 37 najlepszych.

Dnia 7 marca o godz. 10:00 w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu na etapie diecezjalnym naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VIII a Michalina Tańska, która zajęła drugie miejsce na etapie dekanalnym odbywającym się w Krośniewicach. Po zakończeniu części pisemnej biskup Wojciech Osial, podziękował młodzieży za trud włożony w przygotowanie do olimpiady i pogratulował im wiedzy. Następnie wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy i książki. Na zakończenie udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Serdecznie gratulujemy Michalinie i życzymy dalszych sukcesów.

Artykuł