Ogólnopolski Tydzień Kariery

W dniach 15-21 października 2018 r. po raz dziesiąty odbył się OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY pod hasłem: „Bądź architektem swojego szczęścia”.

OTK jest akcją o zasięgu ogólnokrajowym zainicjowaną przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. Jej celem jest propagowanie świadomych wyborów edukacyjnych oraz zachęcenie do planowania kariery zawodowej. Działania kierowane są przede wszystkich do osób młodych, które stoją przed poważnymi decyzjami dotyczącymi swojej przyszłości zawodowej.

Nasza szkoła również włączyła się w ww. akcję. W dniu 17.10.2018 r. odbyły się warsztaty dla uczniów klas ósmych z doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Kutna na temat: „Moja przyszłość zawodowa”. W trakcie zajęć ośmioklasiści mieli możliwość określenia swoich zainteresowań, zdolności, predyspozycji zawodowych i podzielić się wątpliwościami towarzyszącymi wyborom, podyskutować i porozmawiać z doradcą zawodowym. Uczniowie dowiedzieli się co ma wpływ na wybór szkoły oraz jakie zalety ma nauka w liceum, w technikum czy szkole branżowej.