główna zawartość strony

Nauka, relaks, zabawa …

Nauka, relaks, zabawa – przyjemności tych doświadczyli uczniowie klas piątych, którzy 28 września wybrali się na wycieczkę do Stada Ogierów w Łącku, aby razem świętować Dzień Chłopaka. Podczas zwiedzania stadniny przewodnik zapoznał uczniów z historią tego miejsca. Piątoklasiści zdziwili się, gdy usłyszeli, że Stado Ogierów w Łącku jest jednym z pierwszych Stad powstałych w niepodległej Polsce. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali stajnię i boksy, w których znajdowały się konie różnej maści. Dowiedzieli się, jak trzeba dbać o te zwierzęta, jak je pielęgnować i ile czasu im poświęcać, aby zachowały jak najdłużej dobrą kondycję.

Kolejną atrakcją wycieczki był półgodzinny przejazd bryczką po malowniczej okolicy. Śpiewom i śmiechom nie było końca, o czym mogli przekonać się miejscowi mieszkańcy.

Ostatnim gwoździem programu było pieczenie kiełbasek przy ognisku. Wszyscy mieli przy tym niezły ubaw – były śpiewy, tańce i wspólne zabawy.

Wycieczka bardzo podobała się uczniom . Jedni chcieli zostać w tym miejscu na noc, inni chcieliby tu spędzić kilka dni, a jeszcze inni deklarowali powrócić tu niebawem z rodzicami. Takie plenerowe świętowanie okazało się wspaniałą lekcją i niezapomnianą przygodą.