Narodowe Czytanie „Wesele”

8. września po raz kolejny odbyła się w naszej szkole akcja Narodowego Czytania. Akcja ta została zainicjowana przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w 2012 r. W tym roku decyzją internautów czytano „Wesele”, najsłynniejszy dramat Stanisława Wyspiańskiego. Uczniowie mieli przyjemność wysłuchania fragmentów „Wesela” w wykonaniu swoich koleżanek i kolegów z klas VI i VII, którzy wcielili się w role bohaterów dramatu.

W roli aktorów wystąpili:

• Panna Młoda – Gabrysia Albińska,
  • Pan Młody – Oskar Kotliński,
  • Dziennikarz – Erwin Duczyński,
  • Czepiec – Bartek Kościelak,
  • Chochoł – Szymon Lipski,
  • Poeta – Jakub Szczygieł,
  • Isia – Zuzia Gawrysiak,
  • Zosia – Agnieszka Kikosicka,
  • Haneczka – Nikola Wysocka,
  • Radczyni – wiktoria Gąsiorowska.

Tekst "Dekoracja" odczytały Julia Pawłowska i E. Stolińska.

Zaszczytna rola prowadzących przypadła Marysi Kłanieckiej i Bartkowi Drzewieckiemu.

Czytanie dramatu wzbogacone było o barwne ludowe stroje, w których uczniowie prezentowali się bardzo dostojnie.

Uroczystość przygotowały p. Urszula Herłazińska i p. Monika Pachlińska. Oprawę muzyczną zapewnił p. Waldemar Hyzopski.