Narodowe Czytanie

W piątek – 8 września- uczniowie kl. I – III Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach uczestniczyli w tradycyjnej już, szkolnej edycji Narodowego Czytania.

Przedstawiciele poszczególnych klas, w tym również pierwszoklasiści, zapoznali kolegów i koleżanki z twórczością młodopolskiego poety Artura Oppmana. Dzieci odczytały wiersze : „Ślimak”, „ Lis i bocian”, „Odlatują ptaki” i „Był sobie krasnoludek” oraz baśń „Królewna Śnieżka”.

Celem akcji jest zachęcenie naszych uczniów do czytania poprzez kształtowanie u nich pozytywnych postaw związanych z czytelnictwem, a co za tym idzie wzbogacanie ich wiedzy na temat piękna literatury polskiej. Dzieci pracowały pod kierunkiem p. Katarzyny Pietrzak i Hanny Nowak. W uroczystości uczestniczyła p. dyrektor szkoły Anna Banasiak.

Narodowe czytanie I-III Artykuł