Moja ulubiona książka

Rok szkolny 2016/2017 poświęcony jest czytelnictwu. Pragniemy zachęcić uczniów naszej szkoły do powrotu książek na domowe półki i radosnego korzystania z ich treści.

Zasugerowaliśmy więc, że jednym ze sposobów sięgania po nią jest jej prezentacja poprzez wykonanie ilustracji. Poddaliśmy propozycję, by zorganizować w szkole wystawę prac plastycznych pod tytułem „Moja ulubiona książka” oraz „Ulubiony bohater lektury szkolnej”.

W październiku uczniowie opracowywali i wykonywali projekty wysoko oceniane przez nauczyciela plastyki, a w listopadzie przedstawiono je na wystawie zaprezentowanej na korytarzach szkolnych.

Różnorodność technik plastycznych sprawiła, że wszyscy uczniowie skupiają uwagę na tych pracach, wymieniają poglądy oraz dopytują o dana książkę w bibliotece szkolnej.

W związku z wystawą zauważyliśmy, że uczniowie chętniej rozmawiają na temat książek, czytelnictwa i wykazują chęć posiadania ciekawej książki – nie tylko lektury.