główna zawartość strony

Matematyka to fantastyczna zabawa!!!

Matematyka to fantastyczna zabawa – oto motto zajęć edukacji matematycznej w klasie Ia. Matematyka – Królowa Nauk - wymagająca systematyczności i logicznego myślenia jest przedmiotem spędzającym sen z powiek niejednego ucznia klas starszych. Jednak uczniowie klasy Ia od początku roku szkolnego na lekcjach utwierdzają się w przekonaniu, że jest zupełnie inaczej.

Dzieci, pod kierunkiem wychowawczyni, doświadczają matematyki w działaniu praktycznym, bawiąc się, próbując, porównując, sprawdzając, układając, mierząc. Przekonują się, że najważniejsze to zrozumieć matematykę, a droga, która do tego prowadzi jest naprawdę fascynująca, ciekawa i prosta. Żadne zagadnienie matematyczne nie jest dla pierwszaków już problemem ani zaskoczeniem. Sami podejmują próby rozwiązania zagadek matematycznych działając często intuicyjnie i bazując na tych umiejętnościach, które już posiadają.

Zajęcia dodatkowo uatrakcyjniają środki dydaktyczne, które uczniowie wykorzystują do pracy i nauki. Praca zgodnie z instrukcją- patyczki do liczenia, ważenie i określanie, który produkt jest cięższy/ lżejszy – wieszaki z szafy oraz warzywa i owoce, dokonywanie pomiarów, odczytywanie i zapisywanie ich wyników – metrówki i centymetry krawieckie, symetria – klocki LEGO, które posiadamy z programu Laboratoria Przyszłości, a także tangramy, sudoku, wykresy. Dodatkowo zapał oraz ogromne zaangażowanie dzieci i mamy gotowy przepis na SUKCES!!!

Artykuł
Artykuł
Artykuł
Artykuł
Artykuł
Artykuł
Artykuł
Artykuł
Artykuł
Artykuł
Artykuł
Artykuł
Artykuł
Artykuł
Artykuł
Artykuł