Makro i mikroświat w oczach ucznia

Uczniowie naszej szkoły interesują się losem naszej planety i wszystkim, co występuje na niej i wokół niej, dlatego też licznie wzięli udział w szkolnym konkursie przyrodniczo – plastycznym „Makro i mikroświat w oczach ucznia”, który został rozstrzygnięty 19 kwietnia 2024 r. Konkurs był skierowany do wszystkich uczniów. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności obserwacji środowiska oraz pobudzanie aktywności twórczej młodych ludzi. Najmłodsi - uczniowie klas I-III przygotowywali prace przedstawiające mikroświat oglądany przez lupę. Starsi – uczniowie klas IV-VIII - startowali w 2 kategoriach:

• makroświat – wykonywali Układ Słoneczny
  • mikroświat-tworzyli przestrzenne modele komórek roślin i zwierząt.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, gdyż wpłynęło aż 90 prac. W każdej z kategorii jury wybrało najpiękniejsze prace, choć wszystkie były piękne. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Laureaci oprócz dyplomów otrzymali nagrody książkowe i chipsy. Organizatorzy konkursu gratulują laureatom i dziękują wszystkim uczniom, a także ich rodzicom za zaangażowanie i pomysłowość. Wkrótce zorganizujemy wystawę tych ciekawych i przepięknych prac.

Oto laureaci:

W kategorii klas I-III – mikroświat pod lupą:
I miejsca:

• klasa IIa – Natan Życiński, Nadia Życińska, Ewa Pląskowska
  • klasa IIb – Hanna Wróblewska
  • klasa IIc – Nataniel Tomczak, Gloria i Wiktoria Maciejewskie, Alan Michalak, Xavier Kawałczewski, Wojciech Tokarski
  • klasa IIIb – Barbara Marciniak

II miejsca:

• klasa Ia – Alan Skowroński
  • klasa IIa – Jan Olesiński, Kacper Gołębiewski, Alicja Kanas, Wiktoria Kędzierska
  • klasa IIb – Dawid Sieradzki

III miejsca: