Lekcja patriotyzmu

25 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy V C uczestniczyli w wernisażu wystawy czasowej „Sztuka w służbie Niepodległej… Akcenty patriotyczne w twórczości artystów regionalnych” w Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach, która powstała w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania Niepodległości.

Ekspozycja zawiera prace artystów, w tym ludowych, z regionu kutnowskiego i łęczyckiego. Przedstawiają one wybitnych Polaków, ważne wydarzenia z historii Polski i walk o Niepodległość. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali obrazy i rzeźby, gdyż rozpoznawali tam postacie znane im z lekcji historii, np. Mieszko I, królowa Jadwiga czy Jan Paweł II. Mogli porozmawiać z obecnymi na wernisażu autorami prezentowanych prac. Po zwiedzeniu wystawy udali się na „ludowy” poczęstunek. Była to niewątpliwie interesująca lekcja … patriotyzmu, również regionalnego.