Lekcja niepodległości

Niepodległość, wolność, niezależność, ojczyzna, patriotyzm to hasła, które powinien znać i rozumieć każdy, nawet najmłodszy Polak. Z okazji zbliżającej się 101. rocznicy odzyskania niepodległości, 8 listopada 2019 r. uczniowie kl. III c uczestniczyli w zajęciach „11 listopada 1918 r. – historia odzyskania niepodległości” prowadzonych przez Panią Agnieszkę Tylak. W zajęciach uczestniczyli również Pani Dyrektor Anna Banasiak oraz Pan Tomasz Sobczak. Głównym celem lekcji było poznanie historii odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku oraz poznanie najważniejszych postaci historycznych z tego okresu. Uczniowie pracowali w grupach, a ich zadaniem było utworzenie plakatów o tematyce patriotycznej, których poszczególne elementy były rozwiązaniami zagadek, quizów, zadań matematycznych i układanek. Wspólnie zaśpiewali pieśń pt. „Pierwsza Brygada”, a na koniec zajęć zaprezentowali efekty swojej pracy w postaci plakatów i umieścili je w galerii klasowej. Podsumowaniem tego uroczystego dnia było zaśpiewanie hymnu wraz z całą społecznością szkolną w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.

bty