Lekcja biblioteczna: „Tradycje i zwyczaje Bożego Narodzenia w książkach i lekturach szkolnych”.

W Bibliotece Publicznej dniu w 14.12.2017 r. odbyła się lekcja biblioteczna w której uczestniczyła klasa VII a wraz z wychowawcą Tomaszem Sobczakiem. Głównym celem zajęć było zachęcenie młodzieży do czytania książek i częstszego odwiedzania biblioteki.

Tematem zajęć były tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie brali czynny udział w lekcji. Wysłuchali fragmentów lektury „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa, czytali książkę dotycząca zwyczajów i obrzędów wigilijnych. Uczniowie opowiadali na temat tradycji świątecznych w swoich domach i na świecie.

Na koniec podziękowaliśmy prowadzącym paniom Katarzynie Ślusarczyk i Justynie Szadkowskiej oraz życzyliśmy im wesołych świąt.

Zajęcia zakończyły się wypożyczeniem książek chętnym uczniom. Kontynuacją tych zajęć będzie dokończenie czytania rozpoczętej lektury „Opowieść wigilijna” w świetlicy szkolnej i wykonanie pracy plastycznej dotyczącej świąt.