główna zawartość strony

Laureat Nagrody Burmistrza Gminy Krośniewice

Jeśli w naszej szkole dzieje się coś ważnego, to na pewno jest tam Mateusz Józefkowicz, tegoroczny laureat Nagrody Burmistrza Gminy Krośniewice, który w roku szkolnym 2017/2018 uzyskał najwyższą średnią w szkole.

Ponadto w ciągu roku Mateusz został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla szkół podstawowych, zajął I miejsce drużynowo w Powiatowych Eliminacjach XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym oraz IV miejsce drużynowo w wojewódzkich eliminacjach tego samego turnieju, laureatem Ogólnopolskiego konkursu z fizyki OMNIBUS 2018 oraz zajął I miejsce w Konkursie wiedzy o generale Andersie „Krośniewickie Maki”.

Po zajęciach lekcyjnych Mateusz tańczy brek dance, trenując już od kilku lat i odnosząc na tym polu znaczne sukcesy. Jego zainteresowania i pasje są tak szerokie, że można powiedzieć o nim, że jest to człowiek renesansu.

Jest przy tym chłopcem bardzo koleżeńskim, zawsze służy dobrą radą i pomocą, toteż przez wszystkich jest i podziwiany, i lubiany.

Należy dodać, że brat Mateusza - Rafał, uzyskał identyczną średnią, ale jego osiągnięcia na innych polach były nieco mniejsze, a regulamin nagrody ściśle definiuje kto może ją otrzymać.