Kursokonferencja Edukacyjna, czyli co się myśli o nauczycielach

W życiu każdej społeczności szkolnej są dni szczególne. Należy do nich niewątpliwie obchodzony uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Dnia 14 października spotkaliśmy się wspólnie w sali konferencyjnej budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach.

Przybyłych gości powitała Pani Dyrektor Anna Banasiak. Obecnością swoją zaszczyciły nas: Pani Burmistrz – Katarzyna Erdman oraz Kierownik Wydziału Promocji i Organizacji Urzędu – Pani Anna Straszewska. Oficjalna część uroczystości poświęcona została wręczeniu nauczycielom oraz pracownikom szkoły Nagród Burmistrza oraz Nagród Dyrektora.

Niespodziankę w postaci części artystycznej przygotowali dla zebranych uczniowie naszej szkoły. A była to tym razem Kursokonferencja Edukacyjna, która – ku zaskoczeniu wszystkich – rozpoczęła się od ... ćwiczeń relaksacyjnych. Pełne zaangażowania wystąpienie Fakira wprawiło uczestników kursokonferencji w świetny humor. Było ono jednak tylko wstępem do dalszej części, w której to zaprezentowano zebranym wyniki badań opinii publicznej na temat nauczycieli. Okazało się, że nauczyciele są w społeczeństwie postrzegani w bardzo różny sposób. Swoje zdanie na ten temat przedstawili: pani profesor, mama nauczyciela, jego przyjaciel, dyrektor, rodzic ucznia, podsekretarz, lekarz i informatyk. Można by stwierdzić, że tyle opinii, ile osób je wyrażających. Na koniec głos zabrał sam najbardziej zainteresowany, czyli nauczyciel, wzniosłym tonem wielbiący swoją pracę. Całą kursokonferencję – bardzo sprawnie i z ogromnym zaangażowaniem – poprowadzili kierownik kursu i wykładowca. Z kolei piosenki i znane melodie urozmaiciły spotkanie i wprowadziły zebranych w dobry nastrój. Salwy śmiechu, gromkie brawa oraz refleksje nad zawodem nauczyciela, jakie zrodziły się w trakcie trwania „szkolenia” są dowodem na to, że uczestnicy byli zadowoleni z udziału w tym „przedsięwzięciu”.

Nie zabrakło życzeń, podziękowań i szczerych słów uznania dla nauczycieli oraz pracowników szkoły. Uczniowie przygotowali także własnoręcznie wykonane piękne upominki.

Część artystyczna z okazji Dnia Edukacji Narodowej pokazała również, że w szkole mamy bardzo wielu zdolnych uczniów, którzy potrafią pięknie zaprezentować swoje aktorskie talenty. W Kursokonferencji Edukacyjnej wystąpili uczniowie: Buczkowska Julia, Dębski Miłosz, Kłodawski Michał, Krajewski Jan, Lipski Szymon, Moruzgała Miłosz, Pawłowska Julia, Prętkiewicz Marcin, Sobczak Kamil, Stasiak Paulina, Szczygieł Jakub, Sztygiel Maciej. Aktorów przygotowały nauczycielki: mgr Monika Pachlińska, mgr Urszula Herłazińska. Oprawę muzyczną zapewnił pan mgr Waldemar Hyzopski wraz z uczennicą Katarzyną Hyzopską.

Dekoracje wykonały panie: mgr Violetta Kotlińska, mgr Lidia Grabska. Upominki dla nauczycieli przygotowały panie: mgr Małgorzata Wiśniewska, mgr Dorota Klarzak, mgr Agnieszka Morawska, mgr Romana Kłopska wraz z uczniami, a wśród nich pomysłodawczynią Marceliną Zarębską z kl. III b.

Kursokonferencja Edukacyjna, czyli co się myśli o nauczycielach