Kulisy Teatru Muzycznego w Łodzi

W teatrach się bywa, spektaklami można się zachwycać, ale nie każdemu dane było oglądać teatr „od podszewki”.

11 marca 2017 r. uczniowie ze średnią 4,7 i wyżej oraz artyści biorący udział w widowiskach teatralnych, a reprezentujący Szkołę Podstawową Nr 1 w Krośniewicach, wyjechali na wycieczkę do Teatru Muzycznego w Łodzi, by wziąć udział w projekcie „Muzyczny z bliska”. Po raz pierwszy uczniowie mogli wejść na scenę dużego teatru, zobaczyć rękawy przy scenie, wejść do orkiestronu i na salę prób orkiestry, zasiąść przed lustrami garderoby, zobaczyć piękne kostiumy. Poznali pracę inspicjenta, garderobianych, z bliska zobaczyli dekoracje, światła i rekwizyty. Frajdę sprawił wszystkim jeden z muzyków, który przerwał swoją próbę i urządził wszystkim znakomitą zabawę. Pomysł polegał na tym, że pan pianista grał krótkie fragmenty melodii z bajek dla dzieci, a uczniowie odgadywali tytuły tych bajek. Po teatrze oprowadzał nas pani z wydziału promocji. Opowiadała tak interesująco, że co niektórzy już widzieli siebie jako bohaterów głównych ról w niezwykłych spektaklach.

Nie byłoby wycieczki, gdyby po nakarmieniu duszy, nie nakarmić ciała. Udaliśmy się więc tradycyjne do McˈDonalds, a dopiero po solidnym jedzeniu wygodnym autokarem do domu. Było naprawdę świetnie.