KRAKÓW – KRÓLEWSKA STOLICA

W dniach 28-30.05.2018 r. uczniowie klas VIa, VIb i Vc razem z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Pierwszego dnia zobaczyliśmy: Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, Bramę i ulicę Floriańska, Rynek Główny i zabytkowe kamienice, Sukiennice, Kościół Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza, kościół Św. Wojciecha oraz zespół klasztorny ojców Franciszkanów.

W drugim dniu wycieczki odwiedziliśmy Tyniec – Opactwo Benedyktynów, które jest największą wspólnotą benedyktyńską w Polsce. Po południu czekała na nas przygoda w Kopalni Soli w Wieliczce. Po pobraniu odpowiedniego sprzętu górniczego i przeszkoleniu zjechaliśmy najstarszym istniejącym szybem górniczym. Tam w czeluściach kopalni każdy uczestnik miał do wykonania zadanie m.in.: indywidulane mierzenie poziomu stężenia metanu oraz wyszukiwanie i transportowanie soli. Uczestnicy poznali również podziemne życie, a także górnicze tradycje. Na koniec każdy otrzymał stosowny Certyfikat potwierdzający zdobycie pierwszych szlifów w zawodzie górnika.

W trzecim dniu wycieczki zwiedzaliśmy kolejne atrakcje Krakowa: Wawel – Komnaty Królewskie, dzwon Zygmunta i Smoczą Jamę.

Przez cały czas towarzyszyła nam wspaniała pogoda i wyśmienite humory. Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń i oczarowani Krakowem oraz jego okolicami.