główna zawartość strony

Konkurs z języka polskiego

23 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego EDI z języka polskiego.

Konkurs ten od wielu lat przyciąga sporą grupę uczniów, pragnących sprawdzić swoją wiedzę polonistyczną oraz umiejętności językowe. w tym roku w sesji jesiennej wzięło udział 27 osób.

Na rozwiązanie testu składającego się z trzydziestu pytań, konkursowicze mieli 45 minut. Test zbudowany był z trzech części. Sprawdzał umiejętność czytania ze zrozumieniem, wiedzę z zakresu literatury oraz nauki o języku.

W teście przygotowanym dla najmłodszej grupy uczestników - klasy IV, pojawiły się pytania dotyczące takich utworów jak: "Bajka o rybaku i rybce", "Akademia pana Kleksa" oraz zagadnienia legendarne.

Natomiast najstarsza grupa uczniów - klasy VII, zmagała się z pytaniami dotyczącymi twórczości J. Kochanowskiego, I. Krasickiego czy A. Mickiewicza.

Nad przebiegiem szkolnych eliminacji czuwały panie Urszula Herłazińska i Edyta Krygier. Wyniki zmagań zwycięzców poznamy w styczniu 2018 roku.