Konkurs Recytatorski ,,Pięknie Być Człowiekiem”

Tak wiersz z niczego powstaje

Boli, raduje – z niczego…

Władysław Broniewski

W czwartek 24 marca 2022r. w Bibliotece Miejskiej w Krośniewicach odbyły się gminne eliminacje XLIII edycji konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży „Pięknie być człowiekiem”. Tradycyjnie głównym organizatorem konkursu była Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego.

Rok 2022 został ogłoszony przez Radę Miasta Płocka Rokiem Władysława Broniewskiego. Sięgając po jego wiersze, uczestnicy konkursu mogli poznać kilka twarzy poety: pisarza rozkochanego w Mazowszu, patriotę, zrozpaczonego ojca, obywatela Płocka i świata. Młodzi ludzie mogli odkryć w wierszach płockiego twórcy wiele treści nadal aktualnych, np. odważną postawę wobec różnych przeciwności, zachwyt nad codziennością i nad pięknem przyrody.

Komisja konkursowa zwracała szczególną uwagę na wartości artystyczne oraz dobór tekstów do możliwości interpretacyjnych recytatora.

Po wysłuchaniu 34 uczniów z klas I-VI, którzy recytowali dwa wiersze Władysława Broniewskiego, jury w składzie: Alicja Zientalska, Dorota Klarzak i Anna Świebodzińska przyznało:

Kategoria kl. I-III

I miejsce-Gabriela Polnisiak z kl.IIb

II miejsce – Wiktoria Znańska z kl.Ic

III miejsce – Dominika Kucharska z kl.IIIb

Wyróżnienie –Aleksander Kubiak z kl.IIa

Kategoria kl. IV-VI

I miejsce – Iga Jańczy z kl.IVb

II miejsce – Gracjan Kruszyna ze Szkoły Podstawowej w Nowem

III miejsce – Natalia Łuczak z kl.IVb

Laureaci konkursu otrzymali dyplom i nagrodę książkową. Wszyscy uczniowie dostali pamiątkowe dyplomy i słodycze.

Nagrodzeni uczniowie wezmą udział w eliminacjach rejonowych w Kutnie. Finał konkursu odbędzie się 11 czerwca 2022r.w Książnicy Płockiej.