KONKURS RECYTATORSKI „ PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM”

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego po raz kolejny zaprosiła dzieci i młodzież do udziału w konkursie recytatorskim pod hasłem „ Pięknie być człowiekiem”. W tym roku uczniowie mieli zaprezentować utwory literackie opisujące piękno świata i dumę z bycia człowiekiem, a przyświecało temu motto pochodzące z „ Pamiętnika” Janusza Korczaka jako recepta i lek na chorobę naszych czasów, czyli brak zrozumienia, empatii, życzliwości:

„ Nikomu nie życzę źle. Nie umiem. Nie wiem, jak to się robi…"

Uczestnikom miał przyświecać główny cel konkursu – kształtowanie mądrego, wrażliwego człowieka, uczenie poprzez literaturę tego, co najwartościowsze w życiu, odczuwanie radości z piękna i dobra wokół nas.

Konkurs na szczeblu gminnym odbył się 1 i 2 kwietnia 2019 roku w Bibliotece Publicznej w Krośniewicach i podzielony był na trzy kategorie wiekowe:

- klasy I-III - klasy IV-VI i VII-VIII szkoły podstawowej

- klasy III gimnazjum.

Nasi uczniowie zaprezentowali wybrane przez siebie dwa utwory

- wiersz i fragment prozy, a komisja konkursowa nagrodziła:

a) w kategorii klas I-III:

Natalię Łuczak z klasy IB – I miejsce

Adriana Dopieralskiego z klasy IIB – II miejsce

b) w kategorii klas IV-VI:

Jana Marciniaka z klasy VIA i Miłosza Moruzgałę z klasy VB – I miejsce

Marię Starzyńską z klasy VA – III miejsce

c) w kategorii klas VII, VIII:

Darię Śliwińską z klasy VIIIA – I miejsce

Julię Pawłowską i Szymona Lipskiego z klasy VIIA – III miejsce

Laureaci obdarowani zostali dyplomami i nagrodami książkowymi. Uczniowie , którzy zdobyli pierwsze miejsca będą reprezentowali naszą szkołę na szczeblu rejonowym w Kutnie.

Wszystkim uczestnikom, laureatom i opiekunom gratulujemy!

bty