KONKURS RECYTATORSKI „PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM”.

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego w Płocku po raz XXXIX ogłosiła konkurs recytatorski dla dzieci i młodzieży „Pięknie być człowiekiem”.

Tematem tegorocznego konkursu była rola książki w życiu człowieka i rola biblioteki/bibliotekarzy. Dlatego też wszyscy uczestnicy konkursu zobowiązani byli przygotować teksty literackie dowolnych autorów, w których mowa była o książkach i o bibliotekach.

Uczniowie po wstępnych eliminacjach szkolnych zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie podczas eliminacji gminnych i rejonowych.

W dniach 15 i 16 marca 2017 r. odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem” w Bibliotece Publicznej w Krośniewicach. Recytatorzy ze starszych grup wiekowych zaprezentowali wiersz i fragment prozy, dzieci z klas I-III prezentowały dwa wiersze. Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów eliminacji gminnych z naszej szkoły:

Pierwsza grupa wiekowa klasy I-III

• Maria Starzyńska z kl. IIIa – I miejsce
  • Roksana Sieradzan z kl. Ia – II miejsce
  • Julia Kopańska z kl. IIc – II miejsce

Druga grupa wiekowa klasy IV-VI

• Daria Śliwińska z kl. VIa – I miejsce
  • Rafał Józefkowicz z kl. VIa – II miejsce
  • Jakub Ryzlak z kl. IVb – II miejsce

Laureaci eliminacji gminnych w dniach 24 i 25 kwietnia 2017 r. wzięli udział w kolejnych eliminacjach, tym razem rejonowych, które odbyły się w MiPBP im. Stefana Żeromskiego w Kutnie. Jury przyznało następujące miejsca uczniom naszej szkoły:

• Daria Śliwińska - II miejsce
  • Rafał Józefkowicz – III miejsce

Wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu gratulujemy!!!