główna zawartość strony

KONKURS POLONISTYCZNY „LIST DO TATY”

W czerwcu bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 5. edycji konkursu „List do Taty”, którego organizatorami byli Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP, senatorowie, którzy zadeklarowali przeprowadzenie konkursu oraz zespół Tato. Net Fundacji im. św. Cyryla i Metodego. Patronatem konkursu był Rzecznik Praw Dziecka.

Celem konkursu było skierowanie uwagi opinii publicznej na zagadnienia związane z niezastąpioną rolą ojca w życiu dziecka, propagowanie przykładów dobrego godzenia życia rodzinnego z pracą zawodową ojców rodzin, a także zainteresowanie senatorów rolą ojców w polskich rodzinach, a w szczególności w życiu i rozwoju emocjonalnym dziecka.

Zadaniem konkursowiczów było napisanie pracy pisemnej w formie listu do ojca. W napisanych przez uczniów listach pojawiały się słowa wdzięczności skierowane do ojców, krótkie ich charakterystyki, marzenia i pragnienia dzieci dotyczące zachowania ojca, a także słowa krytyki skierowane w stronę najbliższej osoby.

Dwoje uczniów naszej szkoły zasłużyło na szczególne uznanie. Wśród nich znalazła się Marta Ogórek, która za swoją pracę zdobyła wyróżnienie oraz Kacper Skrzydlak, który za swój list do taty otrzymał I miejsce. Korekty pracy Marty dokonała pani mgr Monika Pachlińska, zaś nieliczne usterki w pracy Kacpra poprawiła pani mgr Urszula Herłazińska.

Marcie i Kacprowi bardzo gratulujemy i oczywiście ich ojcom, że mają takie zdolne i utalentowane dzieci.

dav

dav