Konkurs Plastyczny i Literacki „Wędką czystym wodom cześć”

19 marca 2018 roku - w Dzień Wędkarza - w Kutnowskim Domu Kultury w Kutnie odbył się finał Konkursu Plastycznego i Literackiego „Wędką czystym wodom cześć” połączony z wręczeniem nagród i wyróżnień. Celem konkursu była promocja powiatu kutnowskiego oraz pokazanie konieczności dbania o bezpieczeństwo nad wodą i ochronę środowiska naturalnego za pomocą znaku plastycznego i literackiego. Konkurs plastyczny skierowany był do uczniów klas I-VI szkół podstawowych, zaś konkurs literacki do uczniów klas VII i gimnazjalnych. W zmaganiach tych wzięli również udział nasi uczniowie, którzy zajęli wysokie noty. W konkursie plastycznym I miejsce w gminie Krośniewice zajęła Natalia Nowak (kl. IVb), II miejsce Gabrysia Morusgała (kl.IIIb), III miejsce Karol Jóźwiak (kl. Ib), natomiast na V miejscu uplasowała się Julia Pawłowska (kl.VIa). Uczniowie swoje prace wykonali pod kierunkiem pani mgr Katarzyny Miziołek, pani mgr Magdaleny Kacprowicz i pani mgr Katarzyny Pietrzak. W konkursie literackim I miejsce w gminie Krośniewice przypadło Oskarowi Kotlińskiemu – uczniowi klasy VIIb, zaś II miejsce otrzymała Daria Śliwińska - uczennica klasy VIIa. Ponadto Oskar Kotliński za swój utwór poetycki otrzymał I miejsce w powiecie kutnowskim, zdobywając tym samym tytuł laureata I miejsca Konkursu Literackiego „Wędką czystym wodom cześć”. Oskar przygotował na konkurs interesujący i nieszablonowy utwór liryczny. Interpretacja tematu konkursowego, w mniemaniu komisji, okazała się bardzo wartościowa, a praca zasługująca na szczególne wyróżnienie. Do konkursu Oskara przygotowała pani mgr Urszula Herłazińska, a Darię pani mgr Małgorzata Głębocka. Prace plastyczne i literackie oceniane były przez komisje konkursowe pod przewodnictwem wybitnych znawców plastyki i literatury. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.