Konkurs pięknego czytania

W dniu 12.04.2018 r . po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Czekolady. Z okazji tego wyjątkowego święta zorganizowaliśmy konkurs pięknego czytania, w którym udział wzięli najmłodsi uczniowie z klas I – III.

W literaturze nie brakuje książek mówiących o ulubionym przysmaku młodych czytelników jakim jest czekolada. Najbardziej lubianą przez nich jest książka „Charlie i fabryka czekolady” , którą napisał Roald Dahl. Inne książki też odpowiadają gustom naszych czytelników np.:„Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach” – książka wydana przez fundację ABCXXI inicjatora kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” w której udział corocznie bierze nasza szkoła, „ A niech to czykolada” Pawła Beręsewicza (autor ten odwiedził naszych uczniów w 2015 r.) oraz wiele innych.

Uczniowie z klas I – III z ogromnym zaangażowaniem czytali fragmenty wyżej wymienionych książek. Akcentowali wyrazy, zwracali uwagę na znaki interpunkcyjne oraz dykcję.

Wszyscy uczniowie czytali pięknie więc jury miało trudny „orzech do zgryzienia”. Wyróżnili następujące osoby.

Z kategorii klasy pierwsze:

• I miejsce Dawid Bobrowicz z klasy I c,
  • II miejsce Karol Jóźwiak z klasy I b,
  • III miejsce Adrian Dopieralski z klasy I b.

Z kategorii klasy II – III:

• I miejsce Julia Miszewska z klasy III c,
  • II miejsce Julia Kopańska z klasy III c,
  • III miejsce Patryk Skalski z klasy III b.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz batoniki i czekolady. Konkurs został przygotowany przez bibliotekę szkolną oraz świetlicę.