Konkurs Pięknego Czytania

04 kwietnia 2017 roku uczniowie klas II i III wzięli udział w Konkursie Pięknego Czytania zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Krośniewicach.

Głównym celem konkursu jest promocja czytelnictwa, rozwijanie zainteresowań literatura dziecięcą oraz prezentacja umiejętności czytelniczych uczniów. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie głośno przeczytać nieznane im dotąd wiersze z książki M. Strzałkowskiej pt. „Rady nie od parady, czyli wierszyki z morałem” i „O wartościach, czyli rady nie od parady III”. Komisja konkursowa w składzie p. Anna Ociepa i p. Joanna Miszczuk oceniały głównie płynność i bezbłędność czytania, dykcję oraz interpretację czytanego tekstu. Jury przyznało dla wszystkich uczestników konkursu dyplomy oraz piękne nagrody książkowe. Wyniki konkursu były następujące:

KLASY II

I miejsce – Emilia Stobienia, Julia Miszewska, Julia Kopańska

II miejsce – Dominik Antoniewicz, Maria Cieślińska

III miejsce – Bartosz Jędrzejczak, Bartosz Staniszewski, Roksana Hartwich

Klasy III

I miejsce – Julia Kołodziejczak, Katarzyna Hyzopska, Julia Baranowska, Hubert Szadkowski

II miejsce – Kamil Sobczak, Marcin Prętkiewicz, Amelia Janikula, Sylwia Rytczak, Kamila Śliwińska.

Konkurs pięknego czytania Artykuł
Artykuł