Koncert kolęd

Dnia 5 stycznia po mszy świętej o godz. 12 w kościele parafialnym p. w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krośniewicach uczniowie naszej szkoły przygotowali krótki koncert kolęd. Nasi parafianie usłyszeli w wykonaniu uczniów klasy III a i V c tradycyjną polską kolędę domową pt. ,,Gore gwiazda Jezusowi”, uczniowie klasy III b zaśpiewali „Rodzinną pastorałkę”, a III c ludową pastorałkę pt. „Od serca do ucha”.Następnie uczennice klasy VI c Katarzyna Hyzopska , Julia Kołodziejczak i Julia Baranowska zaśpiewały dwie kolędy „Cichą noc” i „Przybieżeli do Betlejem”. Na koniec wszyscy uczniowie wspólnie wykonali utwór pt. „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś”. Dzieci nagrodzono wielkimi brawami. Oprawę muzyczną do wykonywanych kolęd przygotował pan Waldemar Hyzopski.

Następnie zostały rozstrzygnięte dwa konkursy.

Pierwszy na „Najładniejszą kartkę bożonarodzeniową”.

I miejsce - Jakub Gąsiorowski kl. VIII b

II miejsce - Julia Baranowska kl. VI c

III miejsce - Julia Kołodziejczak kl. VI c

Wyróżnienia:

Michalina Tańska kl. IV a

Adrian Markowski kl. IV a

Marek Borkowski V b

Gracjan Nowicki kl. V c

Michał Ratajski kl. VI a

Katarzyna Hyzopska kl. VI c

Nadia Sobierańska VI c

Natalia Szczęsna VII c

Marcin Kujawa VIII b

Jakub Nowicki kl. VIII b

Oraz na „Szopkę bożonarodzeniową”

Adrian Markowski kl. IV a

Michał Ratajski kl. V c

Uczniowie otrzymali piękne książki religijne oraz śpiewniki z kolędami ufundowane przez ks. Proboszcza T. Jackowskiego.

Wszystkim biorącym udział w konkursach dziękujemy i serdecznie gratulujemy.

bty