Kodowanie nie jest trudne – zabawa Ozobotami

Uczniowie klas pierwszych i trzecich wzięli udział w ciekawych warsztatach pt. „Kodowanie nie jest trudne – zabawa Ozobotami”. Ozoboty to małe i sprytne roboty, które rozumieją kody narysowane kredkami czy wydrukowane na specjalnych puzzlach.

Dzieci poznały podstawy programowania robotów. Układały trasę z kolorowych puzzli, po której poruszały się roboty. Świetnie się przy tym bawiły.

Celami zajęć było doskonalenie umiejętności logicznego myślenia, kreatywności, umiejętności rozwiązywania problemów, a także rozwijanie umiejętności pracy w grupie. Warsztaty prowadziły panie z Biblioteki Pedagogicznej w Kutnie - Pani Ewa Tomczewska– Budniak oraz Pani Justyna Szadkowska, na zaproszenie Pani Julii Gołaszewskiej – psycholog i Pani Aleksandry Marciniak – pedagog.

Ozoboty Artykuł