główna zawartość strony

Klasa IIB z wizytą w Muzeum im. Jerzego Dunin Borkowskiego w Krośniewicach

W środę, 9 marca klasa IIB wraz z nauczycielkami p. Ewą Kubiak i p. Agnieszką Kolasińską odwiedziła krośniewickie muzeum, gdzie dzieci brały udział w „Muzealnych podchodach” oraz w warsztatach artystycznych pod hasłem „Ludowa sztuka w papierze”.

Podczas warsztatów uczniowie pracowali z ogromnym zaangażowaniem i wyczarowali z kolorowego papieru piękne kwiaty i wspaniałe drzewka szczęścia.

Po zakończonych warsztatach uczniowie ruszyli na aktywne zwiedzanie muzeum w formie muzealnych podchodów. Dzieci pracując w czterech grupach rozwiązywały różne zadania i zagadki związane z eksponatami zgromadzonymi w kolejnych salach naszego muzeum. Z uporem szukały informacji ukrytych w opisach eksponatów, a następnie umieszczały je na kartach pracy. Po zaciętej rywalizacji okazało się, że wszyscy doskonale wykonali swoje zadania, a zwycięzcami zostały dwie grupy, które ex aequo uzyskały takie same wyniki.

Gratulujemy.

Zajęcia w muzeum były dla dzieci interesującą i oryginalną lekcją historii, za którą bardzo dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom muzeum.