Kangur matematyczny

W naszej szkole prowadzone są zajęcia dodatkowe z matematyki, na które uczęszczają uczniowie zainteresowani tym przedmiotem i pragnący rozwijać swoje matematyczne umiejętności.

Efektem pracy na zajęciach rozwijających umiejętności matematyczne jest udział grupy uczniów w różnych konkursach przedmiotowych, między innymi w Międzynarodowym konkursie „Kangur matematyczny”.

Za wysoki wynik w powyższym konkursie organizatorzy, czyli Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, Polskie Towarzystwo Matematyczne oraz Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wyróżnili dwoje uczniów z naszej szkoły.

Są to:

1. Weronika Kłys z klasy VI c przygotowywana przez panią Ewę Kubiak
  2. Oskar Kotliński z klasy VI b przygotowany przez pana Waldemara Herłazińskiego