główna zawartość strony

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek”

Miłość do książek to prezent na całe życie. Pierwsza książka jest jak pierwsza przyjaźń, pierwsze olśnienie światem, pierwsze zauroczenie.

Z ogromną przyjemnością wzięliśmy udział w kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród uczniów klas pierwszych. Jest to trzeci etap kampanii przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki zachęciliśmy dzieci do niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Pani Aleksandra Marciniak, pedagog szkolny wraz z Panem Tomaszem Sobczakiem, nauczycielem biblioteki zorganizowali zajęcia czytelnicze w klasie Ia i Ib. Nauczyciele przeprowadzili pogadankę na temat zalet czytania książek, dlaczego warto chodzić do biblioteki. Spotkanie było okazją do zaprezentowania swoich umiejętności czytania. Chętne dzieci czytały krótkie fragmenty Baśni Andersena. Podczas zajęć Pani Anna Banasiak, dyrektor szkoły uroczyście przekazała Wyprawki Czytelnicze dla uczniów w skład których weszły: książka „Pierwsze abecadło” oraz broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.