„Kabaret na jednej nodze”

W dniu 21 stycznia 2019 r. mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć u siebie Zespół Teatralny „Grupę T” z Torunia. Aktorzy wystawili sztukę pt. „Kabaret na jednej nodze” w oparciu o scenariusz zabaw z dziećmi Wandy Chotomskiej. W spektaklu poruszony został problem zdrowego stylu życia, higieny, uzależnień od tytoniu, alkoholu, narkotyków, bezpieczeństwa w kontaktach z nieznajomymi. Zabawny i pełen humoru zbiór kilku najpopularniejszych bajek literatury dziecięcej (Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Kopciuszek). Czerwony Kapturek przekonał się, do czego prowadzi zbytnia łatwowierność, a Królewna Śnieżka, że należy myć każdy owoc przed spożyciem. Natomiast bajka o Kopciuszku wcale nie skończyła się happy endem. Każda z bajek odbiegała od oryginału, a kończyła się śmiesznym i zaskakującym morałem. Po każdej ze scen aktorzy rozmawiali z publicznością na temat w niej zawarty. Dzieci same wyciągały wnioski, dzięki temu na długo zapamiętają przesłanie każdej ze scenek. Widowisko spełniło nasze oczekiwania dając dzieciom dużą porcję walorów edukacyjnych, a przy okazji było dla nich niepowtarzalna okazją do bezpośredniej zabawy z aktorami (publiczność aktywnie uczestniczyła w przebiegu wydarzeń).