Justyna Hartwich i Mateusz Borkowski drudzy w powiecie w XIV Edycji Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa

30 października 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie odbyły się XIV już, powiatowe eliminacje Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. Konkurs od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie naszej szkoły zawsze chętnie w nim uczestniczą, tak też było i tym razem. Eliminacje składały się z dwóch etapów. Pierwszym z nich był pisemny test, podczas którego zespół wspólnie odpowiadał na 15 pytań z wiedzy ogólnej dotyczącej bezpieczeństwa, m.in. w domu, w szkole, na ulicy, w kontakcie z nieznajomym. W drugim zaś etapie uczniowie, już indywidualnie, mieli do pokonania w jak najkrótszym czasie tor przeszkód zbliżony do tego, który pokonują kandydaci na policjantów. Naszą szkołę reprezentowali Justyna Hartwich i Mateusz Borkowski z klasy II A. W konkursie brało udział 10 drużyn ze szkół podstawowych z terenu powiatu. Treningi i przygotowania okazały się bardzo owocne. Nasi finaliści wykazali się niezwykłą sprawnością i wiedzą z zakresu wspomnianego bezpieczeństwa i zajęli II miejsce. Dzieciom należą się wielkie gratulacje, gdyż poziom konkursu był bardzo wysoki. Zwycięską drużynę przygotowywała wychowawczyni Katarzyna Pietrzak.