Jasełka

Już dwudziesty raz gościliśmy w tym roku rodziców naszych uczniów, gospodarzy miasta i sympatyków szkoły, by wspólnie przygotować się do świąt Bożego Narodzenia i przeżyć zimowy sen w ośnieżonym parku.

Biedny bezdomny znalazł tu miejsce na ławeczce i nie wiedząc kiedy rozmarzył się, a za chwilę zasnął. Dziwny miał sen. Wszyscy jego bohaterowie zapomnieli, że są polskie tradycje związane z tym czasem i wszyscy ten czas chcieli odmienić na inny, u nas nieznany. Dobrze, że sen w porę skończył się i przyszedł czas na refleksje. Wśród bajecznie kolorowych świateł, niezwykłej scenografii i przy porywającej grze młodych aktorów zadumali się widzowie, co niektórzy wzruszyli i zaczęli wyciągać wnioski na te święta.

Chyba dobrze, że to był tylko sen. Wraz z ostatnimi dźwiękami muzyki rozpoczęły się brawa, którym nie było końca, a potem gratulacje i podziękowania. W tym roku zasłużyli na nie nasi szkolni artyści: Bartek Drzewiecki, Piotrek Samelczak, Kuba Ryzlak, Kuba Szczygieł, Antosia Witczak, Ala Wiśniewska, Ala Miszczuk, Marta Ogórek, Daria Śliwińska, Kaja Mikołajczyk, Jasiek Marciniak, Mateusz Nowak, Magda Ciesielska, Marysia Kłaniecka, Gabrysia Albińska, Oliwier Krysiński, Zuza Gawrysiak, Oskar Kotliński, Kasia Cieślachowska, Wiktor Wojtera, Wiktoria Duklas, Julka Buczkowska, Julka Pawłowska, Paulina Stasiak, Oliwka Kwiatkowska, Marynia Starzyńska, Mateusz Józefkowicz.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do tej uroczystości.