IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października 2019 roku odbył się w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

Byliśmy jedną z 5862 szkół z całego świata. Bezpośrednio w zabawie tabliczką mnożenia udział wzięło kilkuset uczniów naszej szkoły. Na korytarzach i w salach lekcyjnych pojawiły się plakaty informujące o tym wydarzeniu. Nauczyciele matematyki na zajęciach przypominali tabliczkę mnożenia i rozwiązywali zagadki matematyczne. W ramach akcji uczniowie utworzyli Komisję i przepytywali starszych kolegów ze znajomości tabliczki mnożenia. Egzaminowani odpowiadali na pytania znajdujących się na losach. Każda osoba, która odpowiedziała poprawnie na wszystkie pytania z losu – otrzymała tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. W tym dniu podczas przerw na korytarzu działał specjalny punkt, gdzie można było sprawdzić się w bardziej zaawansowanych zadaniach, grach i łamigłówkach, do rozwiązania których należało wykazać się logicznym myśleniem oraz znajomością tabliczki mnożenia. Akcja ta przyczyniła się do większego zainteresowania tabliczką mnożenia i zauważenia jak wielką rolę odgrywa ona w naszym codziennym życiu. Dziękujemy wszystkim, którzy sprawdzili swoją znajomość tabliczki mnożenia oraz tym, którzy zajmowali się stroną techniczną i organizacyjną tego święta. Gratulujemy Ekspertom Tabliczki Mnożenia osiągnięcia wspaniałego wyniku. Zachęcamy do treningu i do zobaczenia za rok w kolejnej edycji ŚDTM.

Koordynatorami IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole byli: Pani Ewa Kubiak i Pan Waldemar Herłaziński.