III EDYCJA KONKURSU MISTRZ ORTOGRAFII SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W KROŚNIEWICACH

Już po raz trzeci odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny o tytuł "Mistrza Ortografii Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach". Nadrzędny cel konkursu to popularyzowanie i pogłębianie zasad polskiej ortografii, która jak wiemy, do najłatwiejszej nie należy. W tym roku szkolnym w potyczkach ortograficznych wzięło udział 18 uczniów z klas siódmych i ósmych, którzy 16 listopada 2021 roku chwycili za pióra, by zmierzyć się z arcytrudnym tekstem o „rozhasanej hałastrze harcerzy”. Tegoroczny tekst okazał się dla uczniów bardzo kłopotliwy, dlatego bezbłędnej pracy nie było. Ochotnicy musieli poradzić sobie z "chwackim przywódcą", „zagorzałym obieżyświatem” oraz „uwarzyć naprędce superpożywną zupę jarzynową”. Po napisanym dyktandzie wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że była to dla nich wyczerpująca „harówka”. Każdy z uczestników mógł otrzymać maksymalnie 100 punktów za tekst bezbłędny. Pierwsze miejsce i tytuł "Mistrza Ortografii Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach" przypadł Hubertowi Szadkowskiemu - uczniowi klasy VIIIb, który zdobył 59 punktów. Tuż za nim na podium znalazła się Katarzyna Hyzopska – uczennica klasy VIIIc i Amelia Janikula uczennica klasy VIIIa. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję już za rok. Konkurs przygotowany został przez: p. Urszulę Herłazińską, p. Monikę Pachlińską i p. Edytę Krygier.