główna zawartość strony

…I cóż, że dziewczyna?

 Julia Baranowska uczennica klasy Vc, Miłosz Moruzgała uczeń klasy Vb oraz Miłosz Amiłowski uczeń klasy IIIa - zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży ,,Młodzi Twórcy Literatury”, który po raz kolejny zorganizowała Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego w Płocku. Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem: „…I cóż, że dziewczyna?”. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień literackich uczniów i rozbudzanie wyobraźni twórczej początkujących mistrzów pióra, ale również zwrócenie uwagi na rolę kobiet, dziewczyn, koleżanek w życiu młodych ludzi.

Nasi uczniowie przygotowali na konkurs interesujące i nieszablonowe prace literackie. Interpretacje tematu konkursowego, w mniemaniu komisji, okazały się bardzo wartościowe (warto tutaj wspomnieć, że na konkurs wpłynęło 187 prac z całej Polski). Julka za swój utwór zdobyła III nagrodę, natomiast prace chłopców zasłużyły na wyróżnienie.

Prace konkursowe w tym roku były oceniane przez profesjonalnych jurorów, wśród których znalazły się Ewa Nowak – pisarka i publicystka oraz Martyna Chuderska – dziennikarka radiowa.

8 grudnia 2018r. Julka, Miłosz i Miłosz mieli zaszczyt osobiście przyjąć gratulacje i odebrać nagrody z rąk tak fachowej komisji. Do napisania prac zachęciły uczniów: Julkę – p. Urszula Herłazinska, Miłosza M. – p. Monika Pachlińska, a Miłosza A. – p. Romana Klopska.

Laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.