Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji 2020

W dniach 05-11.10.2020 r. włączyliśmy się w obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji pod hasłem "Dysleksja inspiruje do (nie)zwykłych działań". Z kolei w dniu 8 października, zgodnie z ustaleniami Europejskiego Towarzystwa Dysleksji, wyróżniliśmy Dzień Dysleksji (#dyslexiaday). W ramach ww. przedsięwzięcia uczniowie doskonalili kompetencje czytelnicze czytając fragmenty ulubionych książek oraz wykonywali ilustracje do wysłuchanych baśni Andersena. Odbyły się rozmowy z wychowawcami klas I-III na temat wyłonienia dzieci z podejrzeniem ryzyka dysleksji. Specjaliści prowadzący zajęcia korekcyjno-kompensacyjne oraz logopedyczne wdrożyli na zajęciach Program Ortograffitii – „Ortograffitii z Bratkiem” w klasach I-III oraz Program „Czytam, rozumiem, piszę” w kl. IV-VI rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Dysleksji. Rodziców zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami i wskazówkami oraz praktycznymi ćwiczeniami do pracy z dzieckiem w domu w krótkiej publikacji „Jestem rodzicem dziecka z dysleksją”.

www.ptd.edu.pl/JESTEM_RODZICEM_DZIECKA_Z_DYS.pdf