Europejski Dzień Sportu Szkolnego w naszej szkole!!!

29 września był dla naszej szkoły wyjątkowym dniem. Po raz pierwszy przyłączyliśmy się do niezwykłej akcji.

Europejski Dzień Sportu Szkolnego, to międzynarodowe święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Ideą ESSD - jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej.

W tym roku do wydarzenia w Polsce zgłosiło się niemal 1000 placówek! W tym NASZA SZKOŁA!!! Tego dnia, w zmaganiach sportowych uczestniczyli uczniowie klas trzecich, szóstych, siódmych oraz ósmych, w towarzystwie cudownych kibiców- uczniów naszej szkoły.

Podczas Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego w hali sportowej odbyły się zajęcia ruchowe, które miały na celu kształtowanie u uczniów sprawności ruchowej całego ciała, rozwijanie sprawności motorycznej w zakresie szybkości, zwinności i zręczności. Ogromnych emocji wszystkim uczestnikom wydarzenia dostarczył międzyklasowy turniej w tzw. "zbijaka", przeciąganie liny, rzuty do kosza czy strzały na bramkę. Podczas wszystkich tych aktywności uczniowie doskonalili umiejętność pracy zespołowej oraz przestrzegania zasad fair play.

Dzieci bardzo chętnie włączyły się w zabawę, a także kibicowały sobie wzajemnie. Koordynatorami tego wydarzenia w naszej szkole były: Pani Anna Gabrychowicz- nauczyciel wychowania fizycznego, Pani Agnieszka Kamińska – nauczyciel wychowania fizycznego, Pani Małgorzata Wiśniewska- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz Pan Paweł Górnik – nauczyciel przyrody i wychowania fizycznego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy. To był wspaniały dzień!!! Zobaczcie sami!!!

@EuropejskiDzienSportuSzkolnego #ESSDPoland #ActiveLessonsPlan #ESSD2023 #BeActive #edukacjawruchu #AKiL