główna zawartość strony

Edukacja teatralna i filmowa uczniów, czyli o przedświątecznej wycieczce do Łodzi...

W mroźny, piątkowy poranek – 14 grudnia – uczniowie klas IVa i Vc wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Łodzi.

Po przybyciu na miejsce udaliśmy się do Manufaktury, gdzie w kinie Cinema – City uczniowie wzięli udział w warsztatach – Magia sztuki aktorskiej. Zajęcia poprowadził doświadczony aktor łódzkiego Teatru Pinokio – pan Łukasz Bzura. Pierwszą część stanowił wykład dotyczący funkcjonowania teatru i przygotowywania spektakli oraz pracy aktora. Uczniowie poznali szereg pojęć z zakresu wiedzy o teatrze. Chętnie brali udział w dyskusji i opowiadali o swoich wrażeniach związanych z oglądaniem rozmaitych sztuk teatralnych. Prowadzący uświadomił uczniom, że niezwykłość i wyjątkowość sztuki teatralnej polega na kontakcie „na żywo” aktora z widzem.

Druga część zajęć poświęcona została ciekawym i różnorodnym ćwiczeniom ruchowym wspomagającym koncentrację, skupienie i szybkie reagowanie na polecenia. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach, z uwagą przysłuchując się wszelkim wskazówkom i ciekawostkom związanym z pracą aktora, o których opowiadał pan Łukasz Bzura. Udział w warsztatach uczynił zagadnienia dotyczące sztuki teatralnej bardziej atrakcyjnymi i przystępnymi.

Kolejnym punktem programu naszej wycieczki była projekcja filmu pt. Czarodziejka Lili ratuje Święta. Film doskonale wprowadził nas w klimat zbliżających się świąt. Dzięki mądremu przesłaniu pozwolił również uświadomić sobie, że przedświąteczna gorączka sprawia, iż często zapominamy o tym, co w Świętach Bożego Narodzenia najważniejsze... Film – oprócz mądrej refleksji – był również okazją do śmiechu, dzięki wielu śmiesznym scenom, postaciom i zabawnym dialogom.

Po chwili wytchnienia i posiłku odbyliśmy jeszcze krótki spacer po terenie kompleksu Manufaktura, podziwiając mieniące się tysiącem barw choinki, ozdoby świąteczne i wystawy.

Pełni pozytywnych wrażeń i zadowoleni wróciliśmy do Krośniewic. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Monika Pachlińska, Urszula Herłazińska, Agnieszka Kolasińska, Monika Pilarska.

mde

mde

mde

mde