Dzień życzliwości

W listopadzie obchodziliśmy: Światowe Dni Tolerancji, Praw Dziecka oraz Życzliwości i Pozdrowień. Szkolna świetlica również włączyła się w ich świętowanie.

W Dniu Tolerancji nasi podopieczni obejrzeli film pt. „Urodziny Maćka, czyli krótka historia o tolerancji", a po projekcji na podstawie obejrzanego filmu brali udział w rozmowie kierowanej na temat „Dlaczego ludzie są nietolerancyjni i jak można to zmienić?”. Dzieci poznały również „Dekalog tolerancji” i wykonywały na platformie Wordwall ćwiczenia dydaktyczne związane z tolerancją.

W Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka uczniowie poznali filmik edukacyjny pt. „Prawa Dziecka", z którego dowiedziały się „Co to znaczy, że dzieci mają swoje prawa?". Po przeprowadzonej rozmowie kierowanej i zabawie muzyczno- ruchowej przy utworze "Piosenka o prawach dziecka" wychowankowie szkolnej świetlicy wspólnie stworzyły „Drzewo praw i obowiązków”.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień przebiegał u nas pod hasłem „Bądźmy życzliwi każdego dnia". Z tej okazji została wykonana gazetka szkolna, a na korytarzach pojawiły się tematyczne plakaty i wydzierankii "Weź ze sobą dobre słowo i podaj dalej".Podczas zajęć świetlicowych w tym dniu dzieci dyskutowały na temat „Czy jestem życzliwy dla koleżanek i kolegów?", a następnie układały hasła nt. „Co mogę zrobić dla drugiej osoby?". Rozwiązywały także tematyczne wykreślanki, zagadki logiczne i quizy.

Dzień życzliwości Artykuł