Dzień Rodziny - wspólnie się bawimy

Pod takim hasłem 19 czerwca 2023 r. w słoneczny poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 1 w Krośniewicach odbył się Szkolny Dzień Rodziny. W organizację pikniku zaangażowana była cała społeczność szkolna.

Celem zaplanowanej inicjatywy była integracja dzieci, rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły, odbudowa relacji po pandemii, wsparcie zdrowia psychicznego całej społeczności szkolnej, propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia wolnego od nałogów oraz pogłębienie pozytywnych relacji między rodzicami a szkołą. Piknik rozpoczął się o godzinie 900 wystąpieniem Pana Arkadiusza Sochali, dyrektora szkoły, który powitał wszystkich gorąco i podziękowała rodzicom, zaproszonym gościom, nauczycielom oraz sponsorom zaangażowanym w przygotowanie Dnia Rodziny. Po części oficjalnej uczestnicy mogli korzystać z przygotowanych atrakcji, m.in. pokazów sprzętu wojskowego i uzbrojenia, pokazów sprzętu ratownictwa wodnego, pokazów pierwszej pomocy przedmedycznej, konkursów ekologicznych. Uczniowie klas trzecich przygotowali program artystyczny, który podsumował ich pierwszy etap edukacyjny. Zorganizowano także pokaz talentów, podczas którego uczniowie zaprezentowali na scenie swoje uzdolnienia artystyczne: taneczne, muzyczne, wokalne. W ramach tego przedsięwzięcia odbyły się także Szkolne Biegi Przełajowe dla wszystkich uczniów klas I-VIII, gry i zabawy ruchowe z elementami współzawodnictwa, szkółka nauki pływania, nauka gry w teqball oraz mecz rodzice vs. dzieci. Przy przygotowanej ściance fotograficznej chętni zatrzymywali się, robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia. Przygotowano ścieżkę sensoryczną, dzięki której dzieci i ich rodzice mogli stymulować zmysł dotyku. Ogromną popularnością cieszyło się stoisko Sekret Urody Pani Eweliny Marciniak, która malowała buźki naszych uczniów oraz dmuchana zjeżdżalnia. Podczas pikniku oprawę muzyczną przygotowała Krośniewicka Orkiestra Dęta. Zaproszeni gości mogli degustować przygotowany poczęstunek ze zdrową żywnością, owocami, świeżym pieczywem, wodą i słodkościami (ciasta, babeczki, rureczki, muffinki), a przy smacznej grochówce i grillu można było usiąść, chwilkę odpocząć i porozmawiać. Dzieci częstowały się bezpłatnymi lodami z automatu, watą cukrową, pop cornem oraz hot dogami. Niezmiernie miło było nam gościć wystawców i partnerów lokalnych, m.in. Łódzki Bank Spółdzielczy, Krośniewickie Towarzystwo Wędkarskie, Piekarnię Jeziorscy w Krośniewicach, którzy aktywnie uczestniczyli w pikniku.

Jesteśmy pewni tego, że każda dobrze zorganizowana forma spędzania wolnego czasu odciąga dzieci i młodzież od czyhających na nie zagrożeń, a także tworzy pozytywne wzorce zachowań i jest działaniem profilaktycznym.

Ponadto można pogłębiać pozytywne relacje między rodzicami a szkołą. Uśmiechy na twarzach uczniów z pewnością są najlepszym podsumowaniem spotkania oraz podziękowaniem za zorganizowanie pikniku.

Bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom, partnerom lokalnym, dzięki którym mogliśmy zrealizować Dzień Rodziny: Łódzki Bank Spółdzielczy, Krośniewicka Orkiestra Dęta, Koło Gospodyń Wiejskich Wychny, WOPR Płock, Komisariat Policji w Krośniewicach, Ochotnicza Straż Pożarna w Krośniewicach, Kwiaciarnia „Margot”, Sekret Urody Ewelina Marciniak, Krośniewickie Towarzystwo Wędkarskie, Kutnowski Szpital Powiatowy, 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej, Zakład Usług Komunalnych w Krośniewicach, Danio Swim, 4Style, Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego, OSP w Krośniewicach, Jurczak FOTO, Fundacja "Zielony Tor", Wspomnienie na życzenie, Hurt-Pap, Kellog's Piekarnia Jeziorscy, Leiber sp.z.o.o Krośniewice, Zakład Masarski Dariusz Anielak, MPC Net Spółka z.o.o., FHU Błaszczyk, Gminna Spółdzielnia "S.Ch" Ozorków, Karczma w Miłosnej, Magnevita - Krzysztof Ambroziak, Spółdzielnia Mieszkaniowa "Przyszłość", Dekorama Krośniewice, Ryszard Kujawski Kancelaria kunsultingowa "Efekt", Tomasz Janczak, Leonard Cieśliński, Bartosz Borzuchowski, Zbigniew Jędrzejczak, Agnieszka i Piotr Główczyńscy, Mariusz Prętkiewicz, Piotr Ulanowski, Tomasz Marciniak.

Zapraszamy do obejrzenie galerii zdjęć udostępnionej przez Jurczak Foto.

Poniżej tylko kilka przykładowych zdjęć, więcej dostępnych pod linkiem do galerii.

Dzień Rodziny Artykuł